BEOGRADSKI POBEDNIK ZA MLAĐE KATEGORIJE

Dana 22 Decembra, Subota, u s.c. „Vračar“, Sjenička 1 u Beogradu, sa početkom u 10 časova, održan je turnir pod imenom „BEOGRADSKI POBEDNIK ZA MLAĐE KATEGORIJE“. Iz trinaest Ashihara klubova prijavilo se 87 takmičara u raznim polnim, starosnim (5-18) i  težinskim kategorijama za dve discipline kata i kumite. Takmičenje je prošlo u odličnoj sportskoj atmosferi u duhu nadmetanja ali i sportskog fer pleja. Osim par organizacionih grešaka, koje su ispravljene čim su primećene, treba skrenuti pažnju na sledeće propuste:

Svi sportisti su bili u obavezi da prilikom prijave donesu lekarska uverenja (overeno u članskim knjižicama saveza), što su svi i uradili i potpisane takmičarske izjave ali jedan klub nije doneo overene takmičarske izjave (naglašavamo da je obaveza trenera da za svakog sportistu donese overenu i potpisanu takmičarsku izjavu, jer će na sledećem takmičenju ovakav propust imati nultu toleranciju). Pre samih borbi strogo je kontrolisana zaštitna oprema. Ovde bi mogli da istaknemo zamerku klubovima koji nisu poneli adekvatnu zaštitnu opremu, pa su morali da pozajmljuju od sportista iz drugih klubova, što je oduzimalo vreme i prolongiralo takmičenje. Napominjemo da je organizator obezbedio zaštitne kacige i zaštitne prsluke ali lična zaština oprema kao što su rukavice, štitnici za genitalije i štitnici za ris stopala i potkolenice su obaveza sportiste ili kluba.

To nije bio jedini problem. Čekanje da se takmičar pojavi za borbu kod većine klubova je bilo predugačko. Obzirom da je u pitanju savez koji još uvek ustrojava sportiste i klubove, ovom problemu se pristupilo sa maksimalnom tolerancijom, ali se mole klubovi da sledeći put razmisle kako da ovaj probem reše organizaciono.

Sudijski timovi koji su bili raspoređeni na dva tatamija su sasvim profesionalno i čestito delili pravdu najmlađim sportistima saveza.

Težih povreda na takmičenju nije bilo a za svaki tatami je bio zadužen po jedan dežurni doktor.

Obezbeđenje firme „Royal Protect“ d.o.o.

Takmičenje je postiglo svoju svrhu sportskog druženja i najmlađi sportisti saveza, kroz prelepi sportski dan u takmičarskom duhu, su iskusili sve lepote i čari  Ashihara sporta.

Ovo su rezultati:

KATE

Kategorija:          kate devojčice 2013

1.Nešić Milica – Tsuru
2.Stevanović Dunja – Budućnost

Kategorija:          kate devojčice 2010-2009

1.Anđelić Elena – Tsuru
2.Pešić Helena – Budućnost

Kategorija:          kate devojčice 2008-2007

1. Pejčić Ana – Tigrovi
2. Macanović Nađa – Crna mamba
3. Radivojević Irena – Tsuru
3. Dučić Sara – Budućnost

Kategorija:          kate kadetkinje

1.Stojaković Anastasija – Crna mamba
2.Spasić Anđela – Crna mamba
3. Mitić Teodora – Oplenac
3. Matić Željana – Oplenac

__________________________________________________

Kategorija:          kate dečaci 2010

1.Panić Andrej – Tsuru
2.Obrovac Rade – Tsuru
3.Stevanović Jovan – Budućnost

Kategorija:          kate dečaci 2009

1.Ašanin Andrija – Tsuru
2.Bračinac Vasko – Tsuru
3.Kostić Bogdan – Crna mamba
3.Vojinović Stefan – Budućnost

Kategorija:          kate dečaci 2008-2007

1.Talić Dušan – Tsuru
2.Perović Aleksa – Tsuru
3.Vodopivec Luka – Tsuru
3.Milenković Vuk – Crna mamba

Kategorija:          kate dečaci 2005

1.Trifunović Nićiforović Uroš – Tsuru
2.Iličić Luka – Crna mamba
3.Vidić Damjan – Crna mamba

Kategorija:          kate kadeti

1.Mladenović Luka – Tsuru
2.Milićev Filip – Tsuru

__________________________________________________

          KUMITE

Kategorija:          kumite miks 2012-2013 -20kg

1.Torbica Marijana – Oplenac
2.Davidović Vuk – Crna mamba
3.Pantelić Đorđe – Oplenac
3.Macanović Sergej – Crna mamba

__________________________________________________

Kategorija:          kumite devojčice 2011-2012

1.Milovančević Marija – Oplenac
2.Milojević Julija – Oplenac
3.Blagojević Nikolina – Oplenac
3.Jokić Nina – Oplenac

Kategorija:          kumite devojčice 2009

1.Kikić Dorotea – Crna mamba
2.Joksimović Elena – Crna mamba
3.Anđelić Elena – Tsuru

Kategorija:          kumite devojčice 2008-2007 -30kg

1.Macanović Nađa – Crna mamba
2.Pejčić Ana – Tigrovi
3.Nenezić Maša – Budućnost
3.Golubović Anđelija – Tigrovi

Kategorija:          kumite devojčice 2008-2007 +30kg

1.Hajduković Tamara – Zmaj
2.Veljić Jelena – Oplenac

Kategorija:          kumite kadetkinje 2004-2005 -50kg
1.Erić Teodora – Zmaj
2.Kukolj Teodora – Zmaj

Kategorija:          kumite kadetkinje 2004-2005 +50kg

1.Stojaković Anastasija – Crna mamba
2.Mitić Teodora – Oplenac
3.Matić Željana – Oplenac

Kategorija:          kumite juniorke

1.Denčić Andrea – Ookami
2.Stojaković Marina – Crna mamba
3.Petković Irena – Hyo

__________________________________________________

Kategorija:          kumite dečaci 2014

1.Macanović Sergej – Crna mamba
2.Živanović David – Oplenac

Kategorija:          kumite dečaci 2011-2012 -35kg

1.Petrović Veljko – Oplena
2.Kojić Andrej – Crna mamba
3.Vukajlović Branislav – Oplenac
3.Adamović Uroš – Oplenac

Kategorija:          kumite dečaci 2009-2010 -30kg

1.Ašanin Andrija – Tsuru
2.Nenezić Đorđe – Budućnost
3.Panić Andrej – Tsuru
3.Bračinac Vasko -Tsuru

Kategorija:          kumite dečaci 2009-2010 -45kg

1.Kostić Bogdan – Crna mamba
2.Milovanović Novak – Oplenac
3.Mitrović Jovan – Crna mamba
3.Stevanović Jovan – Budućnost

Kategorija:          kumite dečaci 2008-2009 -35kg

1.Simić Uroš – Vožd
2.Milićević Lazar – Crna mamba
3.Perović Aleksa – Tsuru
3.Lađević Aleksandar – Budućnost

Kategorija:          kumite dečaci 2007-2008 -40kg

1.Ostojić Milorad – Zmaj
2.Talić Dušan – Tsuru
3.Đorđević Strahinja – Ookami
3.Savić Božidar – Budućnost

Kategorija:          kumite dečaci 2007-2008 apsolutna

1.Iličić Strahinja – Crna mamba
2.Torbica Kosta – Oplenac
3.Simić Andrija – Ookami
3.Vujčić Nikola – Oplenac

Kategorija:          kumite dečaci 2006-2007 -50kg

  1. Stojanović Lazar – Obilić
  2. Milenković Vuk – Crna mamba
  3. Stefanović Danilo – Crna mamba

Kategorija:          kumite dečaci 2006-2007 +50kg

1.Glišić Mateja – Crna mamba
2.Petković Dragomir – Hyo
3.Bralušić Lazar – Obilić
3.Radović Branimir – Zmaj

Kategorija:          kumite dečaci 2005 -50kg

1.Vidić Damjan – Crna mamba
2.Trifunović Nićiforović Uroš – Tsuru

Kategorija:          kumite dečaci 2005 +50kg

1.Iličić Luka – Crna mamba
2.Ćirić Nikola – Obilić

Kategorija:          kumite kadeti -60kg

1.Mekić Aleksa – Ookami
2.Petrović Ognjen – Oplenac

Kategorija:          kumite kadeti -80kg

1.Dragić Marko – Zmaj
2.Milićev Filip – Tsuru
3.Šipetić Miladin – Obilić

Kategorija:          kumite juniori

1.Šiljković Filip – Ookami
2.Lugonja Dejan – Ookami
3.Nikolić Nemanja – Ookami
3.Petrović Srećko – Obilić

__________________________________________________

NAJBOLJI BORAC

Šiljković Filip – Ookami

NAJBOLJI KATAŠ

Ašanin Andrija – Tsuru

NAJBOLJI TIM (najviše medalja)

Crna mamba

Sledi samo nekoliko detalja u fotografijama:

 

20181222_104718 20181222_104655IMG_0663 IMG_0666IMG_3886IMG_4029 IMG_4492 IMG_4496